Subskrybent kanałów informacyjnych

  • : Function ereg() is deprecated in /home2/all4upl1/public_html/flesz/includes/file.inc on line 649.
  • : Function ereg() is deprecated in /home2/all4upl1/public_html/flesz/includes/file.inc on line 649.
  • : Function ereg() is deprecated in /home2/all4upl1/public_html/flesz/includes/file.inc on line 649.
  • : Function ereg() is deprecated in /home2/all4upl1/public_html/flesz/includes/file.inc on line 649.
  • : Function ereg() is deprecated in /home2/all4upl1/public_html/flesz/includes/file.inc on line 649.
  • : Function ereg() is deprecated in /home2/all4upl1/public_html/flesz/includes/file.inc on line 649.

Prawybory w Wieruszowie. Wygrało PiS

Wiadomości z Polski - nie, 10/06/2019 - 19:46
W niedzielę w Wieruszowie (województwo łódzkie) odbyły się prawybory. Zwyciężyło w nich Prawo i Sprawiedliwość z wynikiem 46,5 procent. Druga Koalicja Obywatelska otrzymała 23,49 procent głosów. Próg wyborczy w sondażowym głosowaniu przekroczyły również komitety Sojuszu Lewicy Demokratycznej, Polskiego Stronnictwa Ludowego i Konfederacji. Frekwencja wyniosła około 13 procent.

"Gdyby milczał, to byłoby dużo lepiej"

Wiadomości z Polski - nie, 10/06/2019 - 18:29
Trzeba z pokorą przyjąć te słowa. Te kuksańce mogą nas przez najbliższe dni ruszyć do walki - ocenił Paweł Poncyljusz, kandydat Koalicji Obywatelskiej do Sejmu. Komentował wypowiedź Lecha Wałęsy, który na konwencji KO mówił o błędach popełnianych przez to ugrupowanie. Joanna Senyszyn, kandydatka Lewicy, odnosząc się do słów Wałęsy o Kornelu Morawieckim, powiedziała, że "gdyby milczał, to byłoby dużo lepiej".

Mariusz Szczygieł laureatem Nagrody Nike

Wiadomości z Polski - nie, 10/06/2019 - 18:17
23. Nagroda Literacka Nike trafiła w niedzielę do Mariusza Szczygła za tom reportaży "Nie ma". - Ciężko to unieść. Wzruszyłem się - powiedział Szczygieł ze statuetką w rękach.

"Nowy Sącz uchodzi za miasto nietolerancyjne. Tym marszem próbujemy to zmienić"

Wiadomości z Polski - nie, 10/06/2019 - 16:35
W niedzielę ulicami Nowego Sącza po raz pierwszy przeszedł Marsz Równości. Jak ocenia policja, pochód "przebiegł wyjątkowo spokojnie". Wzięło w nim udział około 200 osób z tęczowymi flagami.

Chodził po ulicy z nożem i butlą gazową. "Wszedł do garażu i doprowadził do wybuchu"

Wiadomości z Polski - nie, 10/06/2019 - 16:04
11 zastępów straży pożarnej dogasza pożar po wybuchu gazu w domu jednorodzinnym w Janówce koło Łodzi. Ze wstępnych informacji policji wynika, że wybuch spowodował 28-latek, który wcześniej kręcił się w okolicy z nożem i butlą gazową. - Wszedł do garażu na jednej z posesji, tam odkręcił butlę gazową i doprowadził do wybuchu - przekazała Edyta Sobieraj z łódzkiej policji. W wyniku wybuchu ucierpiał 9-latek, który w poważnym stanie trafił do szpitala.

Prognoza pogody na jutro: nocą mróz, rano mgły

Wiadomości z Polski - nie, 10/06/2019 - 16:03
Zarówno w nocy, jak i za dnia w niektórych regionach kraju może słabo popadać. Nad ranem i rano możliwe są lokalne mgły i zamglenia. W poniedziałek temperatura sięgnie 12 stopni Celsjusza.

Sławomir Neumann rezygnuje z przewodniczenia klubowi PO-KO

Wiadomości z Polski - nie, 10/06/2019 - 15:29
Sławomir Neumann w oświadczeniu przekazanym Polskiej Agencji Prasowej poinformował o rezygnacji z przewodniczenia klubowi parlamentarnemu Platforma Obywatelska-Koalicja Obywatelska. Rezygnacja ma związek z opublikowanymi nagraniami z jego udziałem. Decyzję uzasadniał "wysokimi standardami" w Platformie Obywatelskiej.

Wałęsa na konwencji Koalicji Obywatelskiej: daliście się wciągnąć na niewygodne pola

Wiadomości z Polski - nie, 10/06/2019 - 14:49
Wierzę, że mimo wszystko kartką wyborczą zrobimy porządek w kraju, bo jeśli nam się to nie uda, to będzie coraz gorzej, coraz trudniej - mówił podczas niedzielnej konwencji Koalicji Obywatelskiej były prezydent Lech Wałęsa.

"Ci, którzy są przeciwko nam, charakteryzują się całkowitą nicością"

Wiadomości z Polski - nie, 10/06/2019 - 14:21
Ci, którzy są przeciwko nam, chcą w Polsce zlikwidować ostatecznie demokrację, bo zobaczyli, że w ramach demokracji oni nie mogą rządzić, nie mogą dominować, nie mogą panować - mówił w niedzielę prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński na konwencji partii w Krośnie (województwo podkarpackie) .

Kosiniak-Kamysz: ręce precz od polskich przedsiębiorców

Wiadomości z Polski - nie, 10/06/2019 - 13:23
Ci, którzy twierdzą, że wszystko już wiadomo, są w głębokim błędzie. Wszystko zależy nie od sondaży, ale od mądrości i od decyzji Polaków - podkreślił na konwencji wyborczej w Radomiu lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.

Przymrozki w nocy, śnieg z deszczem za dnia. Część z was poczuła zimę

Wiadomości z Polski - nie, 10/06/2019 - 11:54
Pod wpływem wyżu Jennifer do Polski napływa zimne powietrze pochodzenia arktycznego. Z tego powodu pojawił się mróz, wystąpiły przymrozki i opady śniegu. Ich zdjęcia przesłaliście na Kontakt 24.

"Marmolada z buraków i czarny chleb". Okupowany Poznań na wyjątkowym filmie

Wiadomości z Polski - nie, 10/06/2019 - 11:54
Po 80 latach rodzina Glapów opublikowała nagrania przedstawiające jeden dzień z życia w okupowanym Poznaniu. Nie widać na nim trudów wojny. Autorzy nagrania starali się uchwycić nieco radości w tym trudnym czasie. Tańczą, bawią się z dziećmi, a nawet organizują zabawę ludową.

"Polsce potrzebny jest polityczny detoks"

Wiadomości z Polski - nie, 10/06/2019 - 11:30
Nikt w Polsce nie przestał być patriotą, nikt nie zmienił zdania o praworządności i przyzwoitości. Jedyną trucizną jest dzisiejsza polityka (...) Polsce potrzebny jest polityczny detoks - mówiła w niedzielę na konwencji wyborczej w Warszawie kandydatka Koalicji Obywatelskiej na premiera Małgorzata Kidawa-Błońska. - Idziemy do wyborów, żeby przywrócić łamaną przez Kaczyńskiego polską konstytucję, odbudować niszczone przez Kaczyńskiego polskie państwo - mówił przwodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna.

Wasilewskiego pogoda na 16 dni: jeszcze będzie ponad 20 stopni

Wiadomości z Polski - nie, 10/06/2019 - 11:29
Po kilku dniach z lodowatym powietrzem z północy do Polski przyjdzie ocieplenie.

Czołowe zderzenie z busem. 10-latka zginęła, 11-latka ciężko ranna

Wiadomości z Polski - nie, 10/06/2019 - 11:24
Tragiczny wypadek w Legnicy. W wyniku czołowego zderzeniu osobowego fiata z dostawczym busem, zginęła 10-letnia dziewczynka. Do szpitala trafili także 19-letni kierowca i drugie dziecko - 11-latka. Jej stan określany jest jako skrajnie ciężki.

"Udała wam się jedna rzecz, która jest niewybaczalna"

Wiadomości z Polski - nie, 10/06/2019 - 11:06
- Szczuciem, którego się dopuściliście, spowodowaliście wielkie straty społeczne, bo ludzie przestali ze sobą rozmawiać, przestali się słuchać - mówiła w "Kawie na ławę" w TVN24 liderka Inicjatywy Polska, startująca z list PO-KO Barbara Nowacka. Podsumowywała w ten sposób cztery lata rządów Prawa i Sprawiedliwości. Marcin Horała mówił, że jego partia zrealizowała "zdecydowaną większość" swoich obietnic wyborczych. Piotr Zgorzelski z PSL wskazywał, że powodem, dla którego PiS prowadzi w sondażach są transfery socjalne, a Krzysztof Gawkowski z Wiosny dodał do tego również "błędy opozycji".

10-letni Filip został kierowcą autobusu. Na co dzień zmaga się z ciężką chorobą

Wiadomości z Polski - nie, 10/06/2019 - 08:49
10-letni Filip ze Stargardu (Zachodniopomorskie) spełnił swoje największe marzenie - został kierowcą autobusu. Chłopiec na co dzień zmaga się z rzadką chorobą genetyczną. W sobotę młody miłośnik motoryzacji spędził cały dzień na szczecińskiej zajezdni.

"Być może to nie jest jedyna sytuacja, w której 'Simon' telefonował do ministra Banasia"

Wiadomości z Polski - nie, 10/06/2019 - 08:08
- Wydaje się, że ministra Banasia albo nikt nie ostrzegł, albo on sobie z tych ostrzeżeń nic nie robił. Trudno jest uwierzyć w to, że nie wiedział, z kim robi interesy - mówił we "Wstajesz i weekend" reporter "Faktów" TVN Wojciech Bojanowski, który zbadał powiązania krakowskiego przestępcy Wiesława K. "Simona" z obecnym prezesem Najwyższej Izby Kontroli Marianem Banasiem. Wskazywał, że opisana wcześniej ich rozmowa to "być może nie jest jedyna sytuacja, w której Wiesław K. 'Simon' telefonował do ministra Banasia".

Dwa promile i czołowe zderzenie. Kierowca taksówki w szpitalu

Wiadomości z Polski - nie, 10/06/2019 - 07:14
Na jednym z łódzkich skrzyżowań doszło do zderzenia busa i taksówki. Jak poinformowała policja, kierowca busa był pijany, miał dwa promile alkoholu. Pierwszą informację i zdjęcia otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Kaczyński: rządzenie to nie jest zabawa, to nie jest haratanie w gałę

Wiadomości z Polski - nie, 10/06/2019 - 05:26
Polska plus to ta nasza Polska, Polska minus to ta ich. My chcemy Polski plus, ale decyzja zapadnie 13 października – powiedział w sobotę w Bielsku-Białej prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. Ocenił również, że obecnie w naszym kraju forsuje się "rewolucję kulturową, która uderza w podstawy chrześcijańskiej cywilizacji".
Subskrybuj zawartość